Ranking kredytów hipotecznych na 200 tys. zł

11 września
09:24 2015

Zakup własnego mieszkania lub domu to często decyzja życiowa, którą realizujemy nierzadko ze wsparciem kredytu hipotecznego. Jest to zobowiązanie długoterminowe, dlatego warto starannie wybrać ofertę, z którą zwiążemy się na wiele lat. Oto nasz ranking kredytów hipotecznych na 200 tys. zł.

Kredyt hipoteczny to często jedyny sposób, żeby zdobyć własne cztery kąty. Zanim jednak wybierzemy konkretną ofertę, warto przeanalizować propozycje bankowe dostępne na rynku, by wybrać taką,  dzięki której nie przepłacimy i której ratę swobodnie udźwignie nasz domowy budżet. Żeby ułatwić to zadanie, przygotowaliśmy ranking kredytów hipotecznych.

Które oferty warto wybrać?

Nasze zestawienie kredytów przygotowaliśmy przy założeniu, że kupujemy nieruchomość o wartości 250 tys. zł, na co pożyczamy 200 tys. zł. Okres kredytowania to 30 lat.

Ranking kredytów hipotecznych: wrzesień 2015
Bank Oferta Rata Prowizja Oprocentowanie rzeczywiste RRSO
Deutsche Bank Polska Kredyt z prowizją 0% 855 zł 0% 3,15%
Bank BPS Kredyt Hipoteczny – Dom z Korzyścią BIS 855 zł 2% 3,35%
PKO BP Własny Kąt Hipoteczny 861 zł 0% 3,23%
Credit Agricole Pakiet Diamnet 866 zł 0% 3,29%
Raiffeisen Polbank Kredyt Hipoteczny 878 zł 0% 3,89%

To, co od razu rzuca się w oczy w naszym zestawieniu, to w większości przypadków rezygnacja banków z prowizji (poza Bankiem BPS). Sprawdźmy jednak szczegóły propozycji czołówki naszego rankingu.

Deutsche Bank Polska – Kredyt z prowizją 0%

Przede wszystkim wspomniana propozycja Deutsche Banku to oferta pakietowa. Oznacza to, że warunki są atrakcyjne, ale tylko dla tych klientów, którzy zdecydują się zakupić dodatkowe produkty banku. W tym przypadku wiąże się to z koniecznością korzystania z pakietu ubezpieczeniowo-inwestycyjnego. Wtedy przez pierwsze 12 miesięcy marża wynosić będzie 1%. Musimy także przygotować się na płacenie co miesiąc ubezpieczenia pomostowego w wysokości 200 zł. Warto jednak podkreślić, że 30% kredytu można przeznaczyć na dowolny cel.

Bank BPS – Kredyt Hipoteczny Dom z Korzyścią BIS

To również oferta pakietowa. Tym razem kredytobiorca musi założyć rachunek osobisty lub zdecydować się na kartę kredytową. Inne opcje to ubezpieczenie na życie Concordia Życie Komfort albo Plan Systematycznego Inwestowania PSI. Jest to jedyna oferta w zestawieniu, w której konieczne jest zapłacenie prowizji. W naszym przypadku będzie to 4 000 zł, za wycenę nieruchomości zapłacimy natomiast 480 zł. Nie ma za to ubezpieczenia pomostowego.