Rankingi – Lokaty miesięczne

12 kwietnia
09:08 2013

Lokaty bankowe to świetny sposób na stabilne oszczędzanie pieniędzy. Na rynku znajduje się mnóstwo urozmaiconych ofert, z których można wybiera wedle własnych potrzeb. Sprawdźmy zatem, która lokata jest najlepsza.

Przyjęliśmy, że okres trwania lokaty to miesiąc, a kwota lokaty to 5 tys. złotych. Dostęp do lokaty powinien być możliwy przez Internet, a do jej założenia nie jest wymagane posiadanie konta osobistego. Poniżej nasz ranking lokat.

Najlepszą ofertą miesięcznej lokaty bankowej pod względem oprocentowania jest Lokata na Start, której oprocentowanie właśnie wynosi 5,75 proc. w skali roku. Daje do zysk 19,40 złotych. Do jej założenia potrzebne jest jedynie 500 złotych, przy czym zerwanie lokaty przed terminem nie powoduje utraty odsetek. Maksymalnie na jednomiesięczną Lokatę na Start można wpłacić 20 tys. złotych.

2,1 proc. w skali roku to oprocentowanie Lokaty o stałym oprocentowaniu BNP Paribas, która zajmuje drugie miejsce w zestawieniu. Daje to odsetki po opodatkowaniu równe 7,08 złotych. Do jej założenia potrzeba właśnie 5 tys. złotych, przy czym nie ma ograniczeń w maksymalnej kwocie lokaty. Zerwanie jej przed terminem wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek.

Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazła się Lokata ze stałym oprocentowaniem, którą znajdziemy w ofercie Banku Zachodniego WBK. Jej oprocentowanie wynosi 1 proc. w skali roku, co oznacza, że po miesiącu oszczędzania otrzymamy 3,37 złotych. Aby móc założyć tę lokatę, należy posiadać minimum tysiąc złotych.