RRSO prawdę Ci powie

12 kwietnia
08:03 2013

Kredyt gotówkowy to z całą pewnością najpopularniejszy u nas sposób na sfinansowanie właściwie dowolnego celu, chociaż najczęściej pożyczamy na remonty, wakacje, sprzęt do domu czy gdy potrzebujemy zastrzyku gotówki przed świętami.

Jest to taka forma pożyczki, którą możemy załatwić szybko, bez zbędnych formalności i dokumentów. Jednak nie łudźmy się, że za kredyt gotówkowy nie przyjdzie nam zapłacić. Możemy się jednak postarać, aby był to najtańszy kredyt gotówkowy.

Jako, że kredyt gotówkowy jest produktem bardzo popularnym to znajduje się w ofercie każdego banku w Polsce, co jest dla zainteresowanych jest jednocześnie korzystne, ale też i powoduje, że musimy porównać jak największą liczbę ofert, aby wybrać najlepszy kredyt gotówkowy dla nas.

Aby to zrobić musimy wiedzieć, jakie parametry kredytowe ze sobą zestawiać. To, co przede wszystkim się powinno liczyć to wysokość raty. Im będzie ona niższa, tym będzie to mniejsze obciążenie dla domowych finansów. Nie warto więc zaciągać maksymalnej kwoty kredytu, na jaką nas stać, jeśli nie jest to konieczne.

Jednak rata to nie wszystko. Kredyt gotówkowy wiąże się też z innymi kosztami, które bank narzuca na kredytobiorcę. Należą do nich najczęściej: prowizja za udzielenie kredytu, ubezpieczenie kredytu, opłata za wcześniejszą spłatę.

Szukasz korzystnego kredytu gotówkowego? Pomoże Ci porównywarka kredytów gotówkowych >>

Dlatego najlepiej porównywać kredyty posługując się RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania. Ta wartość bowiem uwzględnia wszystkie koszty kredytu gotówkowego, a więc daje całkowity obraz jego ceny. Najtańszy kredyt gotówkowy będzie miał najniższą wartość RRSO. Porównania kredytów najlepiej dokonać posługując się porównywarkami dostępnymi w Internecie. Zestawiają one ze sobą wszystkie wymienione parametry, w tym RRSO, co ułatwia wybór, a także sprawia, że jest on zdecydowanie szybszy i wygodniejszy.