Kiedy pożyczka jest lepsza od kredytu?

23 kwietnia
12:06 2014

 

Można w łatwy sposób pożyczać pieniądze!

 

Kwestia bezpiecznego pożyczania pieniędzy przez Internet stała się ostatnio jednym z najczęściej poruszanych tematów. Czy faktycznie jest to tak trudne zadanie?

 

Internetowe pożyczki: dlaczego stały się tak popularne?

Możliwość pożyczenia pieniędzy w szybki sposób, bez konieczności wychodzenia z domu, o każdej porze dnia i nocy sprawiła, że pożyczki online stały się bardzo popularne. Dzięki elektronicznym formularzom oraz szybkim przelewom internetowym stały się one atrakcyjne dla ludzi młodych, dla których możliwość finansowania niespodziewanych zakupów w taki właśnie sposób stała się wielkim ułatwieniem. To właśnie młode osoby, chętnie korzystające z narzędzi online, dominują wśród klientów Wonga.com. Z danych podawanych przez firmę Wonga na stronie www.openwonga.com wynika, iż  wśród klientów lidera w branży digital finance dominują ludzie poniżej 40. roku życia. Dla nich Internet jest cennym pomocnikiem, dzięki któremu są w stanie załatwić wiele spraw.

Czy zaciąganie pożyczki online jest trudne?

Choć to osoby młode najchętniej korzystają z pożyczek online, proste w obsłudze narzędzia pozwalają każdemu na finansowanie zakupów w ten sposób. By móc korzystać z takiej formy kredytowania, wcale nie trzeba posiadać gruntownej wiedzy na temat Internetu. Największy pożyczkodawca online na świecie, firma wonga.com może tu stanowić doskonały przykład. Inwestycja w nowe technologie pozwala na sprawną obsługę serwisu nawet tym, którzy o komputerach i narzędziach internetowych mają dość mgliste pojęcie. Wśród 511 polskich klientów tej firmy aż 70% przebadanych przez firmę Millward Brown osób stwierdziło, że bez problemów radzą sobie z interfejsem serwisu www.wonga.pl. Czy łatwość obsługi idzie w parze z łatwym dostępem do pieniędzy?

Pożyczka online to nie tylko technika

O ile obsługa serwisu jest łatwa dla każdego, nie dla każdego złożenie wniosku skończy się udzieleniem pożyczki. Dlaczego? Bo firmy takie jak wonga.com potrafią połączyć prostą i szybką procedurę z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Oznacza to, że każda osoba składająca wniosek zostanie automatycznie sprawdzona przez specjalne algorytmy. Dzięki nim w ciągu kilku minut pożyczkodawca jest w stanie określić stopień ryzyka kredytowego oraz historię kredytową osoby składającej wniosek. W efekcie na udzielenie finansowego wsparcia mogą liczyć tylko te osoby, które kierują się odpowiedzialnością i w przypadku których nie ma ryzyka niespłacenia pożyczki.

Choć obsługa internetowych aplikacji jest coraz łatwiejsza, nie każdy może w prosty i szybki sposób otrzymać pożyczkę. Firmy działające w branży digital finance sprawdzają dokładnie wnioski, chroniąc w tym samym nieodpowiedzialnych klientów przed popadnięciem w finansowe tarapaty. Na szczęście osoby kierujące się odpowiedzialnością mogą liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku i dzięki prostym w obsłudze narzędziom dopasować wysokość i czas trwania pożyczki do swych możliwości. To właśnie dla nich pożyczanie pieniędzy online może być łatwym i niezwykle praktycznym sposobem finansowania nagłych wydatków.