Czym jest porównywarka kredytowa i jak z niej korzystać?

19 kwietnia
10:23 2013

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorodnych ofert kredytów bankowych. Podczas poszukiwania tej najlepszej oferty kredytowej mamy do wyboru dwie możliwości – szukać – we własnym zakresie i sprawdzać je pod kątem określonych czynników lub skorzystać z oferty porównywarek finansowych.

Porównywarka finansowa to specjalny portal internetowy, w którym można bez problemu w krótkim czasie znaleźć oferty produktów bankowych, które najlepiej spełniają nasze wymagania. Po wybraniu odpowiedniej propozycji można szybko za pomocą odnośnika złożyć wniosek o skorzystanie z produktu. Co najważniejsze, wszystkie tego typu operacje są bezpłatne.

Wyszukiwanie ofert kredytów jest banalnie proste. Wystarczy jedynie w specjalnym, prostym formularzu wpisać w odpowiednie rubryki kryteria, jakie powinna spełniać nasza wymarzona oferta kredytu. Są to kwota kredytu, jaką chcemy otrzymać od banku, maksymalny okres spłaty, przez który chcemy regulować nasze zobowiązanie oraz rodzaj rat. Dodatkowo możemy podać nazwę banku, w którym chcemy złożyć wniosek kredytowy.

Po wypełnieniu formularza i kliknięciu przycisku Porównaj naszym oczom ukaże się zestawienie wszystkich dostępnych ofert posegregowanych w kolejności zaczynając od najlepszej. Dodatkowo mamy możliwość zmiany parametrów naszego zestawienia, tj. wybór najlepszej oferty pod względem wysokości oprocentowania, jak również wysokości miesięcznej raty.

Po wybraniu najlepszej oferty będziemy mogli zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi naszego kredytu. Sprawdzimy wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Procentowej, koszt prowizji, polisy ubezpieczeniowej i innych pozostałych opłat. Jeżeli po sprawdzeniu szczegółowych danych zdecydowaliśmy się skorzystać z tej oferty kredytu, nie pozostaje nam nic innego jak kliknąć przycisk Dalej, by przejść do formularza bankowego. Gdy go wypełnimy, w krótkim czasie zadzwoni do nas konsultant w celu uzgodnienia szczegółów oferty.

Kredyty nie są tak skomplikowane, gdy mamy możliwość skorzystania z porównywarek.