Pożyczka przy braku dochodów?

20 lipca
07:16 2016

Po pożyczkę online w firmach pozabankowych sięgają często osoby mające trudności finansowe lub planujące sfinansować coś, na co ich obecnie nie stać. Gdzie można dostać pożyczkę bez dochodów i czy jest to w ogóle dobry pomysł?

Brać pożyczkę czy nie brać?

Pierwszym pytaniem, które powinna sobie zadać osoba rozważająca wzięcie chwilówki brzmi tak – „czy pożyczka w mojej sytuacji jest optymalnym rozwiązaniem?”; nie zawsze brak uzyskiwania dochodów oznacza, iż nasza sytuacja jest zła. Jednak kiedy występują problemy finansowe które nie są przejściowe, nie warto sięgać po pożyczki – z reguły może to tylko pogorszyć sytuację.

Czy w firmie pozabankowej można dostać pożyczkę bez dochodów?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jest to możliwe, jednak firmy analizują również zdolność kredytową i mogą odmówić udzielenia pożyczki gdy uznają, że ryzyko jest zbyt duże. Niektóre firmy (zwłaszcza przy pożyczkach ratalnych) udzielają pożyczek wyłącznie w przypadku, gdy dana osoba jest zatrudniona, bądź otrzymuje emeryturę/rentę itp.

Gdzie szukać ofert pożyczek?

W Internecie funkcjonuje mnóstwo firm pożyczkowych – można zweryfikować ich propozycje wchodząc na strony poszczególnych pożyczkodawców (których znamy lub znajdziemy w wyszukiwarce), lub sprawdzić serwis agregujący wiele ofert pożyczek . Porównanie kosztów pozwoli czasem na oszczędności – zwłaszcza gdy w grę wchodzą pożyczki na raty.

W przypadku odmowy w firmach pozabankowych, pozostaje opcja pożyczek społecznościowych. Nie są one co prawda w naszym kraju jeszcze zbyt popularne, jednak stanowią ciekawą alternatywę – pożyczanie działa na zasadzie aukcji. Na platformach takich jak Kokos spotykają się inwestorzy prywatni, którzy są skłonni pożyczyć pieniądze na określonych warunkach, oraz osoby które potrzebują gotówki.

Ostatnią „deską ratunku” bywają członkowie rodziny lub bliscy znajomi. Jest to z pewnością najbezpieczniejsze i najtańsze rozwiązanie, jednak nie jest pozbawione wad. Nie każdy ma możliwości uzyskania pomocy finansowej u najbliższych, lub zwyczajnie nie chce skorzystać z takiej opcji z różnych powodów.