Zoptymalizuj swój kredyt hipoteczny we frankach dzięki wymianie walut online

01 czerwca
14:26 2016

Temat kredytów walutowych już od ponad roku dość mocno wybrzmiewa w mediach i w życiu społecznym – regularnie pojawiają się coraz to nowsze opinie i pomysły na to, jak poradzić sobie z kryzysem franka. Wśród dotychczasowych propozycji znalazły się już takie rozwiązania, jak np. kurs sprawiedliwy, przewalutowanie kredytu czy nawet przekazanie bankowi zakupionej nieruchomości. Sami frankowicze stali się w tym czasie dość mocno zintegrowaną społecznością, która podejmuje działania mające na celu załagodzenie kryzysowej sytuacji. Oprócz protestów i pozwów zbiorowych coraz śmielej pojawiają się także pozwy indywidualne przeciwko bankom. Ale czy występowanie na drogę sądową to jedyny sposób na zniwelowanie problemów z frankiem?

 

 

Jak zaoszczędzić przy spłacie rat kredytu?

Oszczędności w spłacaniu kredytu można poszukiwać na różne sposoby, ale jedną z najprostszych i sprawdzonych metod jest posiadanie konta walutowego. Dzięki temu spłacamy kredyt bezpośrednio w walucie, w jakiej został on zaciągnięty. Samo założenie tego rodzaju konta to jednak dopiero pierwszy krok do optymalizacji kredytu walutowego. Niezbędnym elementem strategii oszczędzania jest śledzenie bieżących kursów walut. Wówczas możemy zasilić konto walutowe, wymieniając złotówki na franki po korzystniejszym dla nas kursie.


Zoptymalizuj swój kredyt walutowy

Pomocne w spłacaniu kredytu hipotecznego we frankach okazują się również internetowe kantory. Dzięki niskiemu spreadowi użytkownicy korzystający z tego rodzaju portali mogą wymienić walutę o wiele korzystniej niż w banku, a co za tym idzie – sporo zaoszczędzić i zoptymalizować kredyt. Jak to wygląda w praktyce? Po rejestracji w e-kantorze użytkownik wybiera kwotę, jaką chce przewalutować, po czym przesyła określoną sumę z konta złotówkowego na konto kantoru. Następnie otrzymuje przelew w wybranej walucie na swoje konto walutowe. Szybko i prosto.


Sam ustalasz kurs waluty – platforma społecznościowa

Jeszcze ciekawszą propozycją, która rozwinęła się szczególnie w ciągu ostatnich 2 lat, są społeczności wymiany walut online (np. Walutomat), pozwalające na zakup waluty po kursach ustalanych przez samych użytkowników. W tym przypadku w ogóle nie ma mowy o spreadach, a transakcje odbywają się błyskawicznie. Do wyboru mamy zarówno zwykły przelew na konto walutowe, jak też wirtualny portfel walutowy, który umożliwia szybszą wymianę, bez oczekiwania na zaksięgowanie przelewu. Platformy wymiany walut online prowadzą także rankingi najkorzystniejszych kursów, które są regularnie aktualizowane praktycznie przez całą dobę. Jeżeli zależy nam na jak najszybszym przewalutowaniu, możemy skorzystać z podpowiedzi portalu, który automatycznie wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród aktualnie dostępnych. Bardziej zaawansowani użytkownicy, którym zależy przede wszystkim na niskiej cenie, mogą sami określić kurs – jeżeli usatysfakcjonuje on innych użytkowników, pragnących przeprowadzić operację przeciwstawną, transakcja również odbędzie się szybko, jednak w tym wypadku trzeba liczyć się z nieco dłuższym oczekiwaniem na wymianę waluty.