Samochód na firmę

31 października
12:54 2014

Niezawodny samochód, który nie traci na wartości nieocenioną korzyścią dla firmy

Niewiele jest w gospodarce branż, w których przedsiębiorstwa nie potrzebują jakiejś formy transportu. Najczęściej jest to samochód osobowy lub ciężarowy, niezbędny przy spotkaniach z klientami, podróżach służbowych i przewozie towarów. Nawet firmy jednoosobowe najczęściej nie mogą się obyć bez auta, które oprócz transportu przynosi także dodatkowe korzyści w postaci wliczania wydatków na samochód do kosztów podatkowych.

Chociaż według polskiego prawa, osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą nie może zarejestrować samochodu na firmę, auto wciąż może być wprowadzone do działalności, nawet jeśli jest równolegle używane jako pojazd prywatny. Dlatego kupując samochód z myślą o wykorzystaniu go zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym, warto rozważyć marki, które najlepiej sprawdzą się w obu rolach. Jedną z nich jest niewątpliwie Toyota, od lat znana i ceniona przez kierowców na całym świecie. Samochody tego producenta charakteryzują się przede wszystkim swoją trwałością i niezawodnością, chociaż w przeszłości zdarzały się w nich wady konstrukcyjne, które powodowały wycofywanie niektórych modeli z rynku. Na korzyść marki przemawia jednak fakt, że firma intensywnie pracuje nad udoskonalaniem swoich pojazdów, dzięki czemu usterki fabryczne mające negatywny wpływ na trwałość i bezpieczeństwo samochodów zdarzają się coraz rzadziej. Dodatkowo, Toyota ma w swojej ofercie jeden z najlepszych obecnie samochodów hybrydowych (model Prius), który jest nie tylko przyjazny dla środowiska ale pozwala także radykalnie obniżyć koszty użytkowania dzięki zmniejszonemu zużyciu paliwa.

Kupując samochód na firmę jednoosobową, większość przedsiębiorców zwraca także dużą uwagę na to, jak duży będzie spadek jego wartości po kilku latach użytkowania. W przypadku niektórych marek może to być nawet połowa ceny kupna nowego pojazdu, co jest ogromną stratą dla firmy i utrudnia wymianę samochodu na nowy lub lepszy model w razie potrzeby. Samochody Toyota znowu wybijają się tu spośród konkurencji, ponieważ tracą na wartości znacząco mniej niż inne marki. Dlatego też są idealną opcją dla osób szukających mocnego, solidnego samochodu do firmy i użytku prywatnego.