Ranking kont oszczędnościowych

10 kwietnia
11:53 2013

Konto oszczędnościowe to produkt przeznaczony dla tych klientów, którzy lubią elastyczne oszczędzanie i chcą mieć stały dostęp do swoich pieniędzy. Sprawdźmy zatem, gdzie można znaleźć najlepsze oferty kont oszczędnościowych z najwyższym oprocentowaniem.

Przyjęliśmy, że średnie saldo na rachunku wynosi 5 tys. złotych, a dostęp do konta umożliwiony jest za pośrednictwem infolinii oraz przez Internet. Poniżej trzy najlepsze konta oszczędnościowe spełniające powyższe kryteria.

Najlepsze konto oszczędnościowe, Konto SuperOszczędnościowe, oferuje CitiBank Handlowy. Środki na nim zgromadzone oprocentowane są na 5 proc. w skali roku, co dla przyjętej kwoty daje 16,88 zł. Dużym minusem tej propozycji jest miesięczny koszt użytkowania wynoszący 30 złotych. Bank umożliwia dokonywanie tylko jednego przelewu miesięcznie. Za każde kolejne należy zapłacić 9 złotych.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje oferta ING Banku Śląskiego – Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus II. Środki na nim zgromadzone oprocentowane są na 4,5 proc. w skali roku. Daje to miesięczny zysk równy 15,18 złotych. Podobnie jak w przypadku oferty CitiBanku, tak i tutaj należy liczyć się z miesięcznym kosztem użytkowania konta oszczędnościowego, czyli wydatkiem 10 złotych. Bank udostępnia nieograniczoną liczbę przelewów internetowych, jednak z zastrzeżeniem, iż nie pobiera opłat za wykonywanie przelewów między rachunkami założonymi w ramach grupy ING. Za pozostałe należy zapłacić 10 złotych.

Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazła się oferta Banku Gospodarki Żywnościowej, czyli BGŻOptima. Środki zgromadzone na tym rachunku oprocentowane są w wysokości 4,1 proc. w skali roku, co dla przyjętej kwoty daje odsetki równe 13,84 złotych. Bank nie posiada placówek, zatem nie jest możliwe dokonywanie przelewów za pośrednictwem infolinii oraz w oddziałach. W zamian klient otrzymuje nieograniczoną liczbę bezpłatnych przelewów internetowych. Prowadzenie tego konta oszczędnościowego nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.