Opinia na temat Netcredit

14 lipca
09:05 2015

Na polskim rynku usług finansowych od kilku lat dominują instytucje pozabankowe. Dużą popularnością w tym zakresie cieszą się oferowane przez nie chwilówki. Na rynku istnieje wiele firm świadczących tego typu usługi, ale tylko niektóre są godne polecenia. Czy jedną z nich będzie Netcredit?

Firma Netcredit swoją działalność rozpoczęła na Łotwie. W Polsce aktywną działalność rozpoczęła od grudnia 2011 roku. Poza Polską firma ta działa także w Czechach, Danii, Gruzji oraz Rosji. Oprócz mikropożyczek w swojej ofercie właściciele Netcredit mają również pożyczki ratalne z okresem spłaty dłuższym niż 1 miesiąc (nawet do 24 miesięcy). Udzielając pożyczek ratalnych, działają jednak pod szyldem Incredit.

Drugi portfel?

Firma Netcredit w swojej reklamie używa stwierdzenia „twój drugi portfel” i pewnym sensie tak rzeczywiście jest. Umowa pożyczki zawierana z Netcredit w całości dokonywana jest przez Internet, co daje klientom tej firmy bardzo duży komfort.

Kolejną dużą zaletą Netcredit są godziny pracy. W dni powszednie Netcredit udziela pożyczek od godziny 7.00 do 24.00, a w weekendy od 7.00 do 23.00. Na tle innych pożyczkodawców musi to robić wrażenie na kliencie.

Warto dodać, że dotychczasowi klienci doceniają bardzo miłą i uczynną obsługę telefoniczną pracującą w biurze Netcredit.

Jak pożyczyć?

Aby uzyskać pożyczkę od Netcredit, należy zarejestrować się na stronie netcredit.pl. Podczas rejestracji – poza podstawowymi danymi – musimy podać numer PESEL oraz serię i numer dowodu osobistego. Ponadto należy wybrać źródło dochodu z opcji wskazanych przez Netcredit oraz w przybliżeniu podać nasze miesięczne zobowiązania. Nie musimy jednak w żaden sposób udokumentować naszego dochodu, nie ma też obowiązku przesyłania żadnych dokumentów.

Dla poprawnego ukończenia rejestracji konieczne jest przelanie 1 grosza z naszego konta bankowego na konto wskazane przez Netcredit. Przelew ten ma charakter weryfikacyjny. Następnie wybieramy kwotę, jaką chcemy pożyczyć, a także termin spłaty.

Pierwsza pożyczka jest darmowa. Zwracamy tylko tyle, ile pożyczyliśmy. Pierwsza pożyczka to maksymalnie 1500 złotych na 30 dni.

Inne postanowienia regulaminowe

Podczas rejestracji klient sam wybiera, w jaki sposób chce odebrać pieniądze. W grę wchodzi:

  • przelew na konto podane podczas rejestracji bądź
  • odbiór gotówki w oddziale Poczty Polskiej.

Z każdą kolejną pożyczką klienci mogą pożyczać więcej. Netcredit oferuje bardzo korzystny pakiet lojalnościowy dla klientów spłacających pożyczki w terminie.

Netcredit kieruje swoje usługi do osób pomiędzy 20 a 70 rokiem życia. Ponadto pożyczkobiorca musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, posiadać miejsce zameldowania na terytorium RP oraz polski dowód osobisty.

Dla klientów, którzy z pewnych powodów nie są w stanie spłacić pożyczki w terminie Netcredit oferuje opcje przedłużenia spłaty o kolejno 7, 14 i 30 dni. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi opłatami, ale jest pewnym rozwiązaniem dla klientów w trudnej sytuacji finansowej.