Kredyt przez internet. Gdzie najkorzystniej?

06 maja
09:58 2013

W dobie internetu załatwiamy przez niego prawie wszystko: rachunki, zakupy, formalności. Nic dziwnego – jest to wygodne, zaoszczędza nam czas, a często i pieniądze. Obecnie również kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć przez internet. Sprawdzamy, które banki dają nam taką możliwość i gdzie kredyt przez internet będzie najtańszy.

Aktualnie prawie każdy bank udziela szybkich kredytów, jednak z reguły przeznaczone są one dla osób, które już są klientami banku i posiadają w nim konto osobiste. Mogą one wówczas liczyć nie tylko na kredyt na oświadczenie, ale też na wyższą kwotę kredytu i lepsze warunki. Wynika to chociażby z zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego, która ostatnią nowelizacją Rekomendacji T ułatwiła zaciąganie kredytów gotówkowych właśnie tej grupie klientów.

Pożyczka gotówkowa na wiosenne zmiany >>

I tak przykładowo w ofercie Banku Pekao znajdziemy Pożyczkę Ekspresową, która udzielana jest w pełni online. Jednak wiąże się ona z koniecznością założenia w tym banku konta. Kredyt gotówkowy z obowiązkowym ubezpieczeniem w ofercie mBanku również możliwy jest do załatwienia w ciągu 15 minut przez internet. Alior Sync jest w ogóle bankiem typowo internetowym, nie posiadającym oddziałów, stąd też tam wszelkie kwestie związane z kredyt załatwiane się tylko online.

Jak zaciągnąć kredyt przez internet?

Procedura jest banalnie prosta. Banki oferują możliwość wypełnienia wniosku o kredyt przez swoja stronę internetową. Możemy zatem to zrobić wygodnie i o dowolnej porze dnia.

We wniosku podajemy wszelkie dane dotyczące kredytu, jaki chcemy uzyskać: kwotę, rodzaj rat, okres kredytowania. Przedstawimy swoje dane, w tym wysokość przychodów. Następnie otrzymujemy symulację tego, w jaki sposób będą kształtowały się nasze raty. Tu także przedstawione będą nam: prowizja banku i wszelkie dodatkowe opłaty.

Wniosek wysyłamy. Jest on zazwyczaj rozpatrywany w ciągu jednego dnia roboczego. Jeśli decyzja banku jest pozytywna, potwierdzamy wniosek i pieniądze, w zależności od banku, w ciągu od kilku minut do kilku godzin przelewane są na nasze konto.