Gdzie po niewielką pożyczkę gotówkową?

07 maja
10:00 2013

Dla wielu osób maj to okres wzmożonych wydatków finansowych: komunie, chrzesty, majówkowe wypady. Czasami jedynym rozwiązaniem jest wówczas kredyt gotówkowy, a w zasadzie niewielka pożyczka, która chwilowo podreperuje nam budżet.

Sprawdzamy, które banki oferują kredyty gotówkowe na niewielkie kwoty i gdzie takie zobowiązanie będzie kosztować nas najmniej. Dla potrzeb naszego rankingu przyjęliśmy, że potrzebujemy kredytu na 1 000 zł, który chcemy spłacać przez rok. Całkowity koszt kredytu w takim wypadku nie powinien przekraczać kwoty 1080 zł.

Szukasz korzystnego kredytu gotówkowego? Pomoże Ci porównywarka kredytów gotówkowych >>

Najtaniej taka pożyczka wyniesie nas w ofercie ING Banku Śląskiego. Całkowity koszt kredytu wyniesie w niej 1 063 zł, a co miesięczna rata to jedynie 88,62 zł. Ponadto bank akceptuje różne formy zatrudnienia i różne źródła dochodu. Niewiele wyższa rata wyniesie nas w Eurobanku. Plusem jest tu również 0% prowizji, jednak na minus jest konieczność założenia konta osobiste, na które kredytobiorca będzie przelewał swoje dochody.

Podobną ratę zyskamy w Getin Banku. Niektóre banki nie udzielają kredytów na taką kwotę, jednak zazwyczaj 1 000 zł jest tą dolną granicą dla kredytów gotówkowych. Dlatego najpierw poszukiwania zacząć od wyboru banku, który pozwoli nam na uzyskanie pożyczki w niskiej kwocie. Oczywiście spłatę kredytu można rozłożyć na krótszy okres czasu, wówczas jednak rata będzie wyższa.

Teraz więcej gotówki z niższym oprocentowaniem – Kredyt gotówkowy w MultiBanku

Jeśli zależy Ci na szybkim załatwieniu kredytu, bez zbędnych procedur i dokumentów pierwsze swoje kroki powinieneś skierować do banku, w którym posiadasz konto, na które przelewane są Twoje dochody. Taki bank bowiem może zaoferować Ci lepsze warunki, a kredyt może dać tylko na oświadczenie. Inną opcją jest sprawdzenie pożyczek ekspresowych, które w swojej ofercie ma już prawie każdy bank. Pamiętaj jednak, że im szybszy kredyt, tym zazwyczaj jego koszty są wyższe.