Fundusze inwestycyjne – posta na długoterminowy zysk

25 kwietnia
10:26 2014

 

Każdy z nas zastanawia się, w jaki sposób można zaoszczędzić dodatkowe pieniądze, a ponadto, zarobić na tym i nie stracić. Tradycyjna skarpetka przeszła już do historii, więc najlepiej będzie udać się w tym celu do banku. Można wybrać tradycyjną lokatę, ale, obecnie, banki oferują dosyć niskie oprocentowanie zgromadzonych środków. Istnieją też konta oszczędnościowe, na które można wpłacać i wypłacać dowolne środki; z niewielkim oprocentowaniem.

Jeśli rzeczywiście potrzebujemy zarobić większą kwotę w krótszym czasie, powinniśmy zdecydować się na fundusze inwestycyjne, które stanowią długoterminowe inwestycje. Im dłużej nasze środki pozostają w danym funduszu, tym większe zyski uda nam się wypracować.

Są też osoby, które korzystają z obligacji, czyli funduszy pieniężnych i inwestycyjnych o minimalnym ryzyku oraz niewielkim zysku. Część klientów banków decyduje się na inwestycje w akcje, gdzie można osiągnąć spory zysk, ale, w zależności od uwarunkowań na rynku, można też sporo stracić.

A zatem, jak wybrać fundusz inwestycyjny odpowiadający naszym potrzebom? Jak już zostało wspomniane, akcje gwarantują wyższy zysk niż obligacje, ale poziom ryzyka jest wprost proporcjonalny do możliwości zysku w danej jednostce czasowej. Wyniki funduszy zależą od wielu czynników makroekonomicznych, działań ekspertów finansowych pracujących nad danym funduszem, a także od ogólnych tendencji giełdowych. Dlatego też warto śledzić zestawienia giełdowe i porównywać tendencje, zwrócić się do doradcy finansowego o poradę dotyczącą tego, jakie inwestycje będą dla nas najkorzystniejsze i które rozwiązanie wybrać. Obecnie, na rynku znajduje się wiele ofert funduszy inwestycyjnych, różniących się od siebie wysokością oprocentowania, okresem finansowania, strategiami osiągania zysku i innymi czynnikami. My, jako potencjalni klienci, porównujemy oferty i wybieramy, to, co odpowiada naszym potrzebom.

Krótko mówiąc, gwarancja zysku długoterminowego, a także możliwość podglądania online tego, jak pracują na siebie nasze oszczędności, sprawiają, że coraz chętniej decydujemy się na fundusze inwestycyjne. Pozwalają nam one również na gromadzenie środków na naszą przyszłą emeryturę lub na ewentualne ubezpieczenie. Bezpieczeństwo finansowe jest niezwykle ważne, dlatego też warto poświęcić trochę czasu i zastanowić się nad właściwym wyborem sposobu oszczędzania.